احترام به شامه (WWW.ATRINSTAR.IR)

به شامه خود احترام بگذاریم…

۰ دیدگاه برچسب ها : ،،

انتخاب یک عطر مناسب در نظر اول شاید بدین شکل تفسیر شود که عطر مناسب، عطریست که رایحه آن با سلیقه هماهنگ باشد و ماندگاری و پخش بوی مناسبی داشته باشد درصورتیکه این انتخاب حساس از ابعاد مختلف قابل بررسی است.
هر کدام از ما با نوع پوشش، رفتار، استایل چهره، علاقه به سبکی از موسیقی و ژانری از فیلم قضاوت می شویم و اکثرا غافل از این هستیم که هر رایحه ای که از ما به مشام می رسد قبل از اینکه لب به سخن بگشائیم تبیین کننده شخصیت، ادبیات گفتار، پیش زمینه فکری و اعتقادات هر شخص است. هر رایحه ای سزاوار آن نیست که پوشش ما باشد چرا که طراحی برخی روایح بر اساس شخصیتی بی هویت است و ما ممکن است تن به رایحه ای بدهیم که شخصیتی ضعیف و بی اراده از ما به نمایش می گذارد بی آنکه که از آن مطلع باشیم.
همانطور که فرهنگ کتابخوانی فرهنگ بسیار ارزنده ای است اما همه کتاب ها نمی توانند خوب باشند و ارزش خواندن را داشته باشند عطر نیز به همین شکل است؛ فرهنگ معطر بودن فرهنگی قابل ستایش است اما هر رایحه ای نمی تواند رایحه خوبی باشد. به گفته محققین A.S.Group حتی میان روایح ارزشمند نیز هرکدام جایگاهی دارند و نمی توانیم هر عطری را در هر مکان و موقعیتی استفاده کنیم. به عنوان مثال رایحه ای که می تواند باعث برانگیخته شدن احساسات یک شخص شود شایسته نیست که بصورت روزمره و در هر جایگاهی استفاده شود.
در مقابل رایحه ای که از ما به مشام میرسد مسئول باشیم…