قواعد استشمام عطر به هنگام انتخاب (WWW.ATRINSTAR.IR)

قواعد استشمام عطر به هنگام انتخاب

۰ دیدگاه برچسب ها : ،،،

از آنجا که در انتخاب رایحه دلخواه، اولین قدم صبوری، حوصله و دوری جستن از عجله است نیازمند آنیم که هنگام مراجعه به گالری های عطر از فروشگاه بخواهید روایح مورد نظر شما و همچنین پیشنهادی کارشناسان مجموعه را بر روی کاغذهای تستر اسپری کنند و پس از آن به هنگام استشمام توجه به چند نکته، ضروری است.
نخست آنکه تا جدا شدن کامل الکل از ترکیبات عطر که معمولا چندین دقیقه زمان می برد شکیبا باشید و از استشمام دوری کنید چرا که استنشاق الکل توان بویایی را موقتا تضعیف می کند یا در بعضی افراد از بین می برد بنابراین نمی توانیم رایحه عطر را به درستی متوجه شویم. همچنین توجه فرمایید که به هیچ وجه محل تست عطر(چه کاغذ تست و چه پوست بدن) را نمالید که به رایحه آسیب می زند که دلیل آن در پست مجزایی شرح داده می شود.
نکته دوم اینکه عطرها معمولا ٣ نت مختلف دارند که گاها نمایان شدن نت سوم مستلزم گذشت ٣ ساعت زمان است. البته به طور معمول پس از گذشت زمان تقریبی یک ساعت رایحه قابل اعتماد است و می توان در مورد آن تصمیم گیری کرد.
و نکته سوم اینکه بدلیل خطای شامه و معطر بودن فضای فروشگاه ها، معمولا نمیتوانیم بیشتر ۴-۵ رایحه را استشمام کنیم بنابراین بهتر است تسترهای کاغذی آغشته به عطر را در فضایی غیر از گالری های عطر استشمام کنیم که حالت بهینه بدین شرح است؛ پس از گذشت حداقل یک ساعت از اسپری کردن عطر، ترجیحا در فضای آزاد چشم ها را بسته و با تمرکز به رایحه توجه کنیم و آن را استشمام کنیم تا به واقع، رایحه پایه عطر را متوجه شویم. توجه شود که تسترها را با فاصله زمانی حداقل ۵ دقیقه استشمام بفرمایید