بازتاب عطرها در روابط كارى

آداب معاشرت رایحه ای

تغییر آیین نامه “IFA” به طور حتم یک مسئله چالش برانگیز در بین شرکت های عطر و طراحان رایحه است. آینده عطرسازی نيز در گرو آن خواهد بود.
گاه و بیگاه ، وقتی عطر مورد علاقه خود را می زنیم، از واقعیت های ناخوشايند فرار می کنیم، من جمله اقتصاد جهانيمان. رکود جهانی، زندگی هر یک از ما را شخصا لمس کرده است. بیشتر ما نگران امنیت شغلی خود هستیم یا اخیرا در یکی از بدترین بحران های مالی در چند دهه گذشته با کابوس از دست دادن شغل و تلاش برای یافتن شغل دیگری روبرو بوده ایم.
بنابراین آیا عشق ما به عطر و پیدا کردن یک کار جدید بر یکدیگر تأثیر می گذارد؟ در جواب آن بايد بگوئيم قطعا بله، خیلی زیاد.
در واقع رایحه در محیط کار، یکی دیگر از “مسائل چالش برانگیز” است که كمتر به آن پرداخته و عنوان مى شود.
معطر و حساس (Scentsitive) باشید؛ اگر شغلی دارید ، بهترین کار این است که شرقی های بدون زندانی ، گلى های تند و صمغى های سنگین را برای ساعات غیر کاری استفاده کنید ، نه برای استفاده در محل کار.
حفظ موقعیت شغلی به تنهایی، خود کار سختی است، ظرافت سیاسی و بهترین بودن در حرفه خود را می طلبد. به حواشى توجه نكنيد. عطر بیش از حد قدرتمند شما روی اتاقک بغلی شما نیز تأثیر می گذارد. آیا با استفاده از رایحه های قوی مورد علاقه خود که دیگران اعتقاد دارند حواس پرت کننده یا ناخوشایند هستند ، همکار خود یا بدتر از آن، رئیس خود را اذیت می کنید؟ این شهرت به عنوان کسی که همکارانتان درباره اش زمزمه می کنند ممکن است بر اشتغال شما اثربگذارد.
به نصیحت ما عمل کنید …
با کمک متخصصان ما، با جلوگیری از تبدیل شدن به یک فرد زننده (از نظر بویایی) موقعيت و روابط شغل خود را به مخاطره نیندازید.

روايح عالى كارى

معطر و معقول Scentsible باشید:
طبق گفته Alejandro Rasic (مدیر فروش و بازاریابی آمریکای شمالی كنزو)، هنگامی که صحبت از همان مصاحبه شغلی مهم است، چیزی که مدت ها مورد انتظار بوده است، عطری را انتخاب کنید که تصویری مثبت و درعین حال محتاط از شما به نمایش بگذارد. اگر عطر “شانس” شما دارای نت های شیرین و چوبی است، پس فقط یک تک اسپری کوتاه استفاده کنید. عطرهاى بر پايه مركبات و هل براى آقايان و روايح برپايه برگ چاى يا مشك براى بانوان انتخاب هاى بسيار مناسبى هستند.
“تریسی رو هافنر” ، نایب رئیس Avon Global Fragrances and Alliance می گوید: “من به صورت جدی معتقد هستم که عطر یک نیاز ضروری هر روزه است. عطر یک روش شگفت انگیز برای معرفى خودتان است و احساس اعتماد به نفس و قدرت را هديه می دهد.” یک قاعده خوب در هنگام انتخاب رایحه این است که اطمینان حاصل کنید که بيش از حد سركش وقدرتمند نيست تا اثر خود را بگذارد اما هرگز بر اطرافیانتان بيش از حد غالب نشود. همه افراد عطر نمی زنند، بنابراین این راه خوبی برای دنبال کردن است به خصوص در طی آن مصاحبه های خیلی مهم. شما می خواهید در خاطرشان بمانید، اما نه به خاطر استفاده از یک عطر خیلی قوی و غالب در آن محیط. رایحه ای خنک و سبک استفاده کنید، اما رایحه ای هم باشد که اعتماد به نفس لازم را برای گرفتن شغل مورد نظر به شما می دهد.
همچنين از روايح مركباتى در راستاى كاهش استرس پيش از مصاحبه بهره بگيريد تا تجربه بويايى متفاوت و موفقى را رقم بزنيد.
با بهره گيرى از مشاوره هاى متخصصان ما كيفيت بالاترى در روابط و تعاملات خود رقم بزنيد.

نويسنده: Michelyn Camen
ترجمه: آترين استار


آخرین دیدگاه کاربران

ثبت ، نظرات کاربران